Yeni Kabine sonrası ilk açıklama: Emaneti devredeceğiz

Yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi birinci toplantısını yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanığında Beştepe’de yapılan toplantı 4 saat sürdü. Toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaptı.

Erdoğan, “Bulunduğumuz vazifeleri bayrak yarışı olarak gördük. Bizler de emaneti bizden sonrakilere teslim edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın konuşmalarından satır başları şu şekilde:

“BU SEÇİMİ TÜM TÜRKİYE KAZANMIŞTIR”

Seçim sonuçlarının ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyoruz. 28 Mayıs tarihi prestijiyle Türk demokrasisini dünyada referans alınan bir pozisyona yükselten herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Süreci suhuletle tamamladık, 17. seçim zaferini kazandık. Seçimin siyasi olarak kazananları bellidir. Ama bu seçimi tüm Türkiye kazanmıştır. 85 milyonun her bir ferdi kazanmıştır. Birliğimize, amaçlarımıza kastedenler dışında seçimlerin kaybedeni yoktur. Sandıklar kapandıktan sonra şayet önümüze bakabiliyorsak bizim bileğimizi kimse bükemez. Sıkıntı vakitlerde da takviyelerini hissettiğimiz dostlara minnettarlığımızı tabir ediyorum.

“TÜRKİYE YÜZYILINI DAİMA BİR ARADA İNŞA EDECEĞİZ”

Her seçimden sonra işimize, gücümüze, temel gündemimize geri döndük. Biz her birlikte Türkiye’yiz. Biz yurt dışındaki kardeşlerimizle birlikte 100 milyonluk büyük bir aileyiz. Türkiye Yüzyılı’nı daima bir arada inşa edeceğiz.

GÖREVE BAŞLAMA TÖRENİ

Cumhurbaşkanlığı Vazifeye Başlama Merasimine yurt dışından iştirak olması bizi gururlandırdı. Ülkemizde yerleşik büyükelçiler de merasime ilgi gösterdi. Merasimi müteakiben yurt dışından gelen dostlarımızda akşam yemeğinde hasbihal ettik. Gösterdikleri bu kadirşinaslıklarının unutulmayacağını bilmelerini isterim. Yurt içinden merasime katılan vatandaşlarıma da şükranlarımı sunuyorum. Türkiye’nin tüm hoşluklarını o gün orada müşahede ettik.

MUHALEFETE ÇAĞRI

Muhalefetin kusurlarından ders alarak bilhassa vatanımızın bekası, milletimizin istikbaline dair mevzularda daha hassas davranmasını daha Türkiye eksenli bir yaklaşım benimsemelerini ümit ediyoruz.

“KUŞATICI BİR HALLA ÇALIŞMAYI SÜRDÜRECEĞİZ”

Adaletten sapmayacak kuşatıcı bir tutumla çalışmayı sürdüreceğiz. Partimizi siyasetimizi yenilerken ruh kökümüzden asla kopmadık. Bulunduğumuz vazifelerin hepsini bir bayrak yarışı olarak gördük.

Önceki periyot bakanlarımızın Covid-19 sürecindeki zorlukların aşılması ve 6 Şubat sürecindeki sergiledikleri uğraşları takdire şayandır. Milletimize yaptıkları hizmetler unutulmayacaktır. Eski arkadaşlarımızın birikimi ve yeni arkadaşlarımızın heyecanı ile Türkiye Yüzyılı’nı inşa edeceğiz. Türkiye Yüzyılı evlatlarımıza bırakacağımız miras olacaktır.

Seçim devirlerinde bol keseden boş vaat dağıtanlar üzere olmadık. Halkımıza verdiğimiz tüm kelamların takipçisi olacağız. İstikrar ve inançla Türkiye yüzyılını inşa edeceğiz.

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ

Anayasa değişikliği teklifimizi Meclis’in takdirine sunacağız.

Ayrıntılar geliyor….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir