Paris’te öldürülen üniversiteli Akın’ın acılı babası: Çocuğum katledildi

Olay, 15 Aralık’ta Paris’te Aulnay Sous Bois’te meydana geldi. Kentte, güzel sanatlar fakültesinde mimarlık eğitimi gören Trabzonlu Akın Genç, okul çıkışı meskenine giderken kimliği meçhul bir kişinin açtığı ateşle başından vuruldu. Genç, kaldırıldığı hastanedeki müdahalelere karşın hayatını yitirdi. İki kardeşi olan ve ailesiyle yaşayan Akın Genç’in vefatıyla ilgili Fransız polisinin başlattığı soruşturma sürüyor.

Cinayet şüphelisinin kimliğinin belirlenip yakalanması için başlatılan süreci Türk makamları da yakından izlerken, otopsi süreçleri tamamlanan Genç’in cenazesini ailesi teslim aldı. Paris’teki Garges Sarcelles Selimiye Camisi’nde evvelki gün cenaze namazı kılınan Genç’in cenazesi, sabah saatlerinde uçakla Trabzon’a getirildi.

‘HAYAT DOLU BİR ÇOCUKTU’

Akın Genç için Çaykara ilçesi Köknar Mahallesi’ndeki cenazesi öncesi, ailesi taziyeleri kabul etti. Babası Asım Genç, failin bulunmadığını belirterek, “Çocuğumun hiçbir hatası yoktu. Okuldan meskene, konuttan okula giden bir çocuktu. Başarılı, hayat dolu bir çocuktu. Okuldan geldiğinde, otobüsten iniyor, meskeni geçtikten sonra 200 metre ilerde sol tarafta karanlık bir yerde katledildi. Bugüne kadar da bir açıklama yapılmadı. Kimin yaptığı bulunamadı. Polis bize hiçbir bilgi vermedi. Açıklama yaparsak ‘konu dağılır’ dediler. Bizim de güvenmekten öteki bir dermanımız yok. Yetkililere dayanakları için çok teşekkür ederim. Onların takviyeleriyle ayakta duruyoruz. Birtakım yerlerde husus çarpıtılıyor. Allah bu acıyı kimseye yaşatmasın” dedi.

Akın Genç, kılınacak cenaze namazı sonrası ilçedeki aile kabristanlığında toprağa verilecek. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir