Netanyahu Nazi canisi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Üniversitesi’nin konferans salonunda düzenlenen İlim Yayma Vakfı 53. Olağan Genel Konseyi’nde açıklamalarda bulundu.

İslam dünyası olarak bir ramazanı daha karşılamaya hazırlandığımızı vurgulayan Erdoğan, “Bu mübarek ayı daima birlikte en hoş biçimde idrak etmeye çalışacağız. Lakin Ramazan ayını başta Gazze olmak üzere pek çok bölgede önemli insani dramlarla karşılıyoruz. 7 Ekim’den beri Gazze’de yaşananlar tahammül sonlarını aşmıştır. Soykırım siyaseti uygulanıyor. 32 binden fazla Filistinli şehit oldu. 2 milyon insan konutlarını terk etmek zorunda bırakıldı. Besin almak için sıra bekleyen günahsızların öldürüldüğü bir barbarlıkla karşı karşıyayız. 7 Ekim’den bu yana yüreğimizi dağlayan utanç verici pek çok hadiseyle karşılaştık. Netanyahu ve gözünü kin bürümüş idaresi, günümüzün Nazileri olarak isimlerini çağdaş devir canilerinin yanına ekletmişlerdir. Bu katliamcıların milletlerarası hukuk önünde hesap vermeleri için elimizden geleni yapıyoruz. İsrail’in Gazze’ye yönelik ataklarının birinci gününden itibaren tüm imkanlarımızı seferber ettik. Katıldığımız milletlerarası toplantılarda Filistinlilerin sesi olduk. Yardımlarımız 40 bin tonu buldu. 3 bin tonluk yardım taşıyan bir gemi daha yarın ulaşacak” dedi.

Gazze’deki katliamı unutturmayan ülkelerin başında Türkiye geldiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, ” Her kim hiçbir şey yapmıyorlar diyorsa, kul hakkına giriyorlardır. Aziz milletimize yönelik bir hakarettir. Tayyip Erdoğan 15 yıl evvel katillerin yüzüne ‘one minute’ derken nerede duruyorsa bugün de birebir yerde dimdik durmaktadır. Bize haksızlık edenleri kendilerini sorgulamaya davet ediyorum. 21 yıl evvel ABD’ye birinci yaptığım ziyarette bana Hamas’ı sordular, terör örgütü dediler. Hayır Hamas bir terör örgütü değil tam bilakis direniş örgütü demiştim. O vakit başbakan değildim. Artık bize kalkıp da kimse Hamas için terör örgütü tabirini kullandıramaz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir