Kenan Sofuoğlu Snowcross’ta

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
5 defa Motosiklet Muhteşem Spor Dünya Şampiyonu olan (TMF) Ulusal Kadrolar Kaptanı Kenan Sofuoğlu, Türkiye’de birinci defa Erciyes’te gerçekleşen Dünya Snowcross Şampiyonası, İstikbal SNX Türkiye etabı yarışlarını izlemek için Kayseri Erciyes’e geldi.

Erciyes’te ailesi ile birlikte hem tatil yapan hem de şampiyonayı izlemeye gelen Sofuoğlu, 4 yaşındaki oğlu Zayn ile birlikte ATV ile gezme imkânı da buldu.

Erciyes Kayak Merkezi’nde açıklamalarda bulunan Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Ulusal Gruplar Kaptanı Kenan Sofuoğlu, “Kayseri’ye uzun yıllar evvel yarışlar için gelmiştim. Kayseri, sahiden Türkiye’nin en hoş kentleri ortasındadır, bu bir gerçek. Yollarıyla, gelişimiyle. Kayak pistine birinci kere bu sene geldim” dedi.

Kayak pistlerini ve otel hizmetlerini çok beğendiğini söyleyen Sofuoğlu, “Ailece yurt dışına da farklı ülkelerde kayağa gidiyoruz. Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin daveti ile buraya geldik. Hem dünya şampiyonasını izleyelim de ailemle gelip, kayak pistlerini kullanalım dedik. Açıkçası gittiğim yurt dışındaki otel hizmetlerine ve kayak pistlerine baktığımız vakit artık Avrupa’ya gitmeye gerek yokmuş dedirttiren bir altyapı yapılmış burada, nitekim çok hoş. Ailemle kayak yaptık, gece ışıklarla kayak da yapacağız” diye konuştu.

Kenan Sofuoğlu, Dünya Şampiyonası için Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin tüm kriterleri yerine getirdiğini lisana getirerek, kelamlarını şöyle sürdürdü: “30 farklı ülkeden 16 sportmen yarışa katılacak. Dünya Şampiyonası’nın Kayseri’ye getirilmesi şu manaya geliyor, bu ülkelerin her birinde hem canlı yayınlanacak hem de diyecekler ki Türkiye’de bu yarışlar yapılabiliyor. Hem Kayseri’nin tanıtımı hem de ülkenin tanıtımı açısından çok kıymetlidir. Federasyon burada büyük emek verdi. Bu yarışlar kolay kolay yapılacak bir yarışlar değil, altyapının, pistin yapılması gerekiyor. Dünya Şampiyonası’nı buraya almak için birçok kriterleri geçmek gerekiyor. Kayseri Büyükşehir, bence bu kriterleri tam manasıyla yaptı, federasyon da hoş bir tertiple işi buraya kadar getirdi. Biz de heyecanla, merakla yarışları izleyeceğiz.”

Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Lideri Hamdi Elcuman ile de bir mühlet görüşen Sofuoğlu, Elcuman’dan hem yarışlar hem de Erciyes Kayak Merkezi hakkında bilgiler aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir