Ev sahibi ile kiracı arasında ‘baltalı’ zam kavgası

Şişli Feriköy Mahallesi’nde bir apartmanda 8 yıldır kiracı olan Tina Ocal (51), 1 Mart Çarşamba günü saat 14.00 sıralarında, konut sahibi Cemal K.’nın saldırısına uğradığını söyledi. 70 yaşındaki Cemal K.’nın, 3 bin lira olan kiraya 15 bin lira artırım teklifini kabul etmediğini tabir eden Ocal, mesken sahibinin baltayla kapısına dayandığını anlattı. Cemal K.’nın meskenine girerek baltayla saldırdığını, annesiyle birlikte çığlık atarak yardım istediklerini lisana getiren Ocal, zorla dışarı çıkartıldığını belirtti. Polis takımlarına ihbarda bulunduklarını ve cürüm duyurusunda bulunduklarını söyleyen Tina Ocal , olayın akabinde bu defa de bıçakla saldırdığını tabir etti. Taarruzlar nedeniyle can güvenliği olmadığını anlatan Ocal, meskenden çıkmaya karar verdiklerini bildirdi.

‘Balta ile saldırdı’

Kiralarını tertipli ödediklerini ve 8 yıllık kiracı olduklarını belirten Ocal, “Şu an 3 bin liraya oturuyordum. Mal sahibi yılbaşında beni aradı, ’15 bin lira istiyorum’ dedi. Biz de bu türlü bir ödeme yapamayacağımızı söyledik. Kendisine en fazla 7 bin lira verebileceğimizi söyledik. Haziran ayında kontrat yenileniyor. 10 sene oturma hakkımız olduğu için de kanunen bu türlü bir şey yapamayacağını söyledim. Kabul etmedi. Mezeci olarak yarı vakitli çalıştığım dükkana gelip beni tehdit ederek, “‘Ben kanun tanımam gelir sıkarım’ dedi. Kendisini ciddiye almadım. Günler sonra bize ihtarname gönderdi. Daha sonra 70 yaşındaki babası kapıyı çaldı. Yaşlı olduğu için kapıyı açtık, olağan konuşuyordu, daha sonra beni duvara itti. Gerisinden kocaman bir balta çıkardı. Baltayla saldırmaya çalıştı. Canımı sıkıntı kurtardım. Polisi çağırdım. Kendisini dışarı çıkardık, eşi içeride kaldı. Akabinde kapıyı kilitledim. Polise, içeride kalan eşini rehin aldığımızı söyledi. O denli bir şey kelam konusu değil” diye konuştu.

‘İki yalnız bayan olarak perişan olduk’

Sokağa çıkmaktan korktuğunu belirten Ocal, “Saldırgan hakaretler yapıyordu. Polise Yahudi olduğumuzu söyledi, ahlaksız işler yaptığımızı argüman etti. Konutta 77 yaşında kanser hastası, engelli annem ile yaşıyorum. Nasıl ahlaksız iş yapabilirim. Olayların akabinde hata duyurusunda bulundum. Günler sonra apartmana girerken bana bıçakla saldırdı. Yanımda biber gazı vardı kendimi o denli kurtardım. Bu adamın bizi öldürmesi mi gerekiyor. İki yalnız bayan olarak perişan olduk. Ben sokağa korkarak çıkacaksam bu adalet değil. İş yerinden meskene bir elimde bıçak bir elimde biber gazı ile geziyorum. Sahiden çok güç durumdayız. Param yok, oradan buradan borç alarak taşınmaya çalışıyorum. Çok küçük 1+1 daire buldum. 10 bin liradan aşağı daire yok” dedi.

Ev sahibi ise tezlerle ilgili konuşmak istemedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir