Erdoğan’dan doktorlar için kamu spotu: Sizi yuvanıza dönmeye davet ediyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimlere 13 gün kala tabiplere “Sizi yuvanıza, ülkenize dönmeye davet ediyorum” davetini içeren bir kamu spotu yayınlandı.

Erdoğan, “Değerli kardeşim, ‘Uluslararası Başkan Araştırmacıları’ programı kapsamında sizi yuvanıza, ülkenize dönmeye davet ediyorum. Bilimsel çalışmalarınız için gereken tüm imkanlar devletimiz tarafından sağlanacaktır. En kalbi selamlarımla” sözlerini kullandı.

Kamu spotunun devamında şu tabirler yer aldı:

“Bu ülke birçok cevherini imkansızlıklar yüzünden kaybetti. Artık buna bir son verip yarım kalan hayallerimizi tamamlama vakti… 2018 yılında hayata geçirdiğimiz ‘Eve Dönüş Projeleri’ kapsamında yabancı ülkelerde faaliyet gösteren 6 bin bilim insanını milletimize geri kazandırdık.”

Ne olmuştu?

Son yıllarda çok sayıda doktor çalışma şartlarının ağırlığı nedeniyle kamudan istifa ediyor, birçok genç hekimse yurt dışında iş bulmak için Türkiye’den ayrılıyor.

Erdoğan, sayıları her geçen gün artan bu tabipler için “Gidiyorlarsa gitsinler, buralar boş kalmaz merak etmeyin. Bizler de üniversiteleri yeni bitiren hekimlerimizi istihdam ederiz. Bunlarla yola devam ederiz“ demişti. (ANKA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir